WordPress Site Kurma: Web siteleri günümüzde işletmeler, kurumlar ve hatta kişiler adeta bir dijital kartvizit haline gelmiştir. WordPress site kurma – hazır web sitesi tasarımları sayesinde herkesin profesyonel bir web sitesine sahip olması da desteklenmektedir. Her ne kadar hazır şablonlar bulunsa da yine de profesyonel bir web sitesi tasarımı uzmanlık gerektirmektedir.

WordPress, GPL lisansına sahip ve PHP, MySQL kullanılarak yazılmış bir içerik yönetim sistemidir. Temelde bir CMS olan bu sistem sayesinde web sitelerinin özellikle içerik yönetimi çok daha verimli ve başarılı şekilde yapılabilmektedir. Kullanım kolaylığı sağlaması da bu tür seçeneklerin günümüzde yaygın olarak tercih edilmesini sağlamıştır. Hazır web sitelerinin kullanımı ve WordPress sayesinde orta düzeyde internet ve bilgisayar kullanıcıları tarafından bir internet sitesinin yönetimi başarılı şekilde yapılabilmektedir.

Web sitelerinin arama motorları tarafından tanınması, sürdürülebilir şekilde trafik çekmeleri ve sıralamalarını artırmaları için SEO gibi önemli birçok teknik çalışmaya da uygun olması gerekecektir. Kurumsal web sitesi tasarımlarıyla uzman desteğimizden yararlanarak başarılı bir web sitesi ile faaliyetlerinize hemen başlayabilirsiniz.

WordPress Site Kurma-Hazır Web Sitesi

Hazır web sitesi, önceden oluşturulan hazır kodların ve temaların içeriklerinin değiştirilerek faaliyet alanına göre kullanıma uygun hale getirilmesi ile yaygın şekilde kullanılmaktadır. Sıfırdan bir web tasarımı yapmak ve site kurmak hem daha maliyetli hem de zaman alan bir iştir. Bu nedenle hazır tasarımlar kullanılarak isteğe göre şekillendirilmesi daha hızlı olması sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Hazır web siteleri aynı zamanda çok daha düşük maliyetlere sahip olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir. Kodları ve tasarımı önceden hazırlanan bu web sitelerine kolay içerik yönetim paneli ile içeriklerin eklenmesiyle avantajlı bir kullanım sağlamaktadır. Günümüzde çoğu web sitesi bu hazır tasarımlar kullanılarak oluşturulmuştur.

İşletme siteleri, bloglar, e – ticaret siteleri, kişisel siteler ve daha birçok farklı türde hazır web siteleri bulunmaktadır. Bu hazır web sitelerinin kısa sürede yayına hazır hale getirilebilir olması ve yönetiminin de kolay olması tercih edilmesindeki en büyük nedenler arasında yer almaktadır. WordPress site örnekleri incelendiğinde hazır web sitelerinin başarılı bir sıralama alma konusunda da avantajları olduğu görülmektedir.

WordPress temelde bir içerik yönetim sistemidir. Bu özelliği sadece içerik üretme ya da düzenleme imkânı sağlayarak blog sistemi olarak tercih edilmez. Buna ek olarak her türlü içeriğin düzenlenip yayınlanabileceği bir platform olarak da kullanılabilir. WordPress tabanlı web siteleri içerik yönetimi konusunda birçok avantaj sağlamasıyla sıklıkla tercih edilmektedir.

WordPress site yapımında ilk olarak web sitesinin ana içeriğinin belirlenmesi gerekecektir. Buna uygun bir alan adı (domain) seçimi ile web sitesinin içeriğinin düzenlenmesi yapılabilir. WordPress kurulumu kontrol panelleri sayesinde günümüzde birkaç basit adımda hazırlanabilmektedir. Kolay birkaç adımda kurulum gerçekleştirilebiliyor olsa da bu konuda uzman desteği almak önemlidir.

Web sitesi kurulumunda teknik açıdan sitenin kusursuz olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle SEO konusunda uyumluluk en önemli unsurdur. Arama motorları tarafından web sitesinin kolay taranması ve algılanması için SEO çalışmalarının yapılması gerekecektir. WordPress kurulumu bu yönüyle teknik bir iştir. WordPress site kurulumu ve hazır web siteleri konusunda ihtiyacınız olan profesyonel çözümlere firmamız sayesinde güvenle ulaşabilir ve kısa süre içinde web sitesi sahibi olabilirsiniz.

Hazır web sitelerinin günümüzde yaygın olarak kullanılmasının en büyük nedeni sunmuş olduğu avantajlardır. Halihazırda mevcut bir sistem olduğu için direkt içerik girişi yapılarak bu web sitelerinin yayına başlamaları mümkündür. Sıfırdan yazılım yapmaktan çok daha uygun maliyetlere sahip olan hazır web siteleri, kurumsal firmalardan e – ticaret sitelerine ve kişisel web sitelerine kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Hazır web sitelerinin avantajlarından bazıları kısaca şöyledir:

 • Sıfırdan yazılım web tasarımı yapmaktan çok daha ekonomiktir.
 • Kısa süre içinde hazır tasarımlar ile kurulan web sitelerine içerik girişi yapılarak yayına başlanabilir.
 • Kolayca kurulabilir ve içerik yönetimi kolayca yapılabilir.

Hazır web sitelerinin sahip olduğu birçok avantaj sayesinde günümüzde birçok internet sitesi için bu tasarımların tercih edildiği görülmektedir. Açık kaynaklı kodlu web sitelerinde tasarım açısından birçok ihtiyaca yanıt verilmesi sayesinde de bu tasarımların faydaları oldukça yüksektir.

Hazır web sitesi kurulumunun hem daha az maliyetlere sahip olması hem de daha kısa süre içinde hazırlanabiliyor olması sayesinde yaygın bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Günümüzde birçok web sitesi bu hazır web sitesi tasarımlarını tercih etmektedir.

WordPress ile her ihtiyaca yönelik başarılı web sitelerinin hazırlanması mümkündür. İçerik yönetimi konusunda sağladığı birçok fayda sayesinde bu sitelerin firmalar tarafından da yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. WordPress temelde web siteleri için içerik yönetimini kolaylaştırmasıyla öne çıkmaktadır.

WordPress ile şu tür sitelerin oluşturulması mümkündür:

 • Kurumsal Web Siteleri
 • E – Ticaret Siteleri
 • Haber Siteleri
 • Forum ve Yardım Siteleri
 • Blog Siteleri vb.

İnternette aktif olarak faaliyet gösteren birçok web sitesinin bu sistem kullanılarak yaygın yaptıkları görülmektedir. Zengin eklenti seçenekleri ve temalar sunması da birçok ihtiyaca yanıt vermesini sağlamaktadır. Özellikle kullanıcılarına sağladığı basit kullanım özelliği WordPress sitelerin tercih edilmesinde önemli bir etken olmayı başarmıştır.

WordPress site kurma – hazır web sitesi seçenekleri ile birçok farklı türde web sitelerinin hazırlanması mümkündür. Günümüzde web sitelerinin büyük bölümü WordPress kullanılarak yönetilmektedir. Kısa sürede yayına hazır hale gelmesi ve kullanışlı olması da önemli özelliklerinden biridir. WordPress ile her türlü site modelini kurmanın da mümkün olması da dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır.

Başarılı bir web sitesi kurmak için birçok detaya dikkat edilmesi gerekecektir. İster sıfırdan ister hazır web siteleri ile kurulum yapılacak olsun fark etmeksizin web sitesi kurarken süreç teknik şekilde ilerlemektedir. WordPress ile site yapabilmek için birçok farklı aşamada işlem gerçekleştirilmektedir.

WordPress ile site kurmak için kısaca şu aşamalarda işlem yapılması gerekecektir:

 • Domain ve hosting işlemlerinin tamamlanması.
 • WordPress kurulumunun yapılması.
 • WordPress kurulumu sonrasın teknik düzenlemelerin yapılması.
 • Tema yüklemesinin tamamlanması.
 • Web sitesine uygun içeriklerin girilmesi veya düzenlenmesi.

Hazır web sitesi temalarının kullanılarak kısa süre içinde web sitesi kurulumu yapılabilir. Ancak tek başına bu hazır temaların ve kodların kullanımı başarılı bir web sitesi yapmak için yeterli değildir. Buna ek olarak web sitesinin SEO ile arama motorlarıyla optimize edilmesi ve mobil uyumluluk, güvenlik, içerik planlaması gibi konularda da hazır hale getirilmesi gerekecektir. Kapsamlı bir iş olması nedeniyle WordPress ile site kurma sürecinde birçok detayın uzmanlar tarafından takip edilmesi gerekecektir.

Hazır web sitesi tasarımlarında ihtiyaca göre şekillenmektedir. Talebe göre hazırlanan ve sürekli gelişen bu tasarımlar sayesinde her ihtiyaca yönelik bir tema kolayca uygulanabilmektedir. Genelde doktor, avukat, e – ticaret ve haber siteleri için bu tür hazır temaların kullanımına sık rastlanmaktadır. İşlevselliği açısından birçok fayda sağlayan bu hazır web siteleri kısa sürede kurulabilir ve kullanıma hazır hale getirilebilir olmasıyla da yaygın olarak tercih edilmektedir.

Ana faaliyet alanının belirlenmesinin ardından domain ve hosting işlemleri gibi teknik detayların halledilmesinin ardından web sitelerine bu faaliyet alanlarına uygun olarak içeriklerin girilmesi gerekecektir. İçerik planlaması web sitelerinin arama motorlarındaki başarısını etkileyen en temel unsurlar arasında yer almaktadır. Web sitesi kurma sürecini çok daha kolay bir hale getirmesi sayesinde yaygın olarak bu tasarımlar tercih edilmektedir.

Zengin eklenti seçenekleri ve hazır temalar sayesinde birçok farklı talebe uygun olarak hazır web sitelerinin kurulması mümkündür. WordPress ile rahatça yönetimlerinin de yapılabildiği bu web siteleri dijitalde başarılı bir grafik izlemek isteyen herkes için en iyi seçenekleri sunmaktadır.

Kurumsal web siteleri günümüzde özellikle firmaların rekabet gücünü artıran önemli bir unsurdur. Marka bilinirliğinin artması ve firmanın ürün ve hizmetlerinin kolay bulunabilir olması açısından web siteleri ve sosyal medya yönetimi önemlidir. Dijital pazarlamaya önem veren işletmelerin sektör başarısı çok daha fazla artmaktadır. Bir işletme için web sitesinin tasarımı ve içerik yönetimi oldukça önemlidir. Dijitaldeki kimliğiniz olacak web siteniz kurumsal kimlik yaratımında da etkilidir.

Profesyonel bir web sitesinde olması gereken başlıca özellikler ise kısaca şöyle özetlenebilir:

 • Sade, anlaşılır ve faaliyet alanına uygun bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Kullanıcı dostu olmalıdır.
 • Firma hakkında kısa ve faydalı bilgilere yer verilmelidir.
 • Kampanya, duyurular, ürün ve hizmetlere ilişkin kategori düzenlemeleri yapılmalıdır.
 • SEO başarısı yüksek içeriklerin blog kısmında ve kategori bölümlerinde yer alması gerekmektedir.

Başarılı bir web sitesine sahip işletmelerin daha kısa sürede sektör başarısı elde ettikleri görülmektedir. Profesyonel hazır web sitesi tasarımında uzman desteği almak tüm bu unsurların bir araya doğru bir şekilde getirilmesini sağlayacaktır. İnternette kurumsal bir web sitesi ile faaliyet gösteren işletmeler hem hedef kitlesine daha etkili şekilde ulaşabilir hem de potansiyel yeni müşterileri kendine çekebilirler.

Hazır web sitelerinin tercih edilmesindeki en büyük etken daha düşük maliyetli olması ve kolayca kısa sürede kurulabilir olmasıdır. Bu sayede hem zaman tasarrufu hem de maddi kolaylık sağlanabilir. Hazır tasarımlar ayrıca ihtiyaçları en iyi şekilde karşılaması konusunda da etkili bir seçenektir. Örneğin bir e – ticaret sitesinde olması gereken tüm unsurlar hazır web siteleri ile hali hazırda önceden eklenmiş ve test edilmiştir. Başarılı olanlar bu tasarımlarda kalırken başarısız unsurlar ise zaman içinde düzenlenmektedir.

Hazır web sitelerinin ana faaliyet alanına göre tüm ihtiyaçları ve beklentileri karşılayabiliyor olması sayesinde bu hizmetlerin de sıklıkla tercih edildiği görülmektedir. WordPress hazır site tasarımlarının avantajları sayesinde kurumsal veya kişisel web sitelerinde bu hazır şablonların kullanıldığı görülmektedir.

İşletmeniz veya kendiniz için bir web sitesi yaptırmadan önce beklentilerinizin neler olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz gerekecektir. Bu kapsamda en önemli unsur ise doğru firmalar ile çalışmak olacaktır. Hazır web sitesi tasarımı konusunda uzman ve deneyim sahibi firmalar sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde belirledikten sonra buna uygun tasarım sürecine başlayacaktır.

Hazır web siteleri kısa sürede kurulabilir olmasıyla oldukça avantajlıdır. Kurulum sonrasında içerik yönetimi ise en önemli detaydır. WordPress site kurma – hazır web sitesi hizmetlerimizi tercih ederek internette çok daha başarılı bir faaliyet gösterebilirsiniz. Güvenli, ekonomik ve profesyonel web sitesi kurulumunda uzman desteği alabilirsiniz.

WordPress Site Kurulumu – Tasarım Fiyatlarımız

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi WordPress ile web sitenizi daha ekonomik maliyetlerde geliştirmek için bir paket seçin.

Temel Plan

2.000,00 / yıl

 • WordPress kurulum

 • Sektöre uygun tema kurulum

 • Eklenti kurulum

 • SEO kontrolleri

Başlangıç Plan

4.000,00 / yıl

 • WordPress kurulum

 • Sektöre uygun tema kurulum ve düzenleme

 • Eklenti kurulum

 • Kurumsal SEO kontrolleri

Pro Plan

6.000,00₺ / yıl

 • WordPress kurulum + gerekli tüm eklentiler

 • Sektöre uygun SEO uyumlu tema kurulum ve düzenleme

 • Rrofesyonel SEO kontrolleri

 • İletişim formu, mail ve tüm ayarlar

Projenize uygun size özel teklif almak için aşağıdaki butondan bize ulaşın!