Web Tasarımı: İnternet çağında en önemli konulardan biri olan web tasarımı hem estetik hem de işlevsel özellikler barındırır. Kısaca bir internet sitesinin görünümünden kullanımına kadar her alanı ilgilendiren tasarım süreçleri web tasarım hizmetleri kapsamında oluşturulur. Bu alanda deneyimli kişilerin hazırladığı internet siteleri, kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlarken firmalara da reklam ya da maddi getiri sağlar. Bir internet sitesinin görünümünden içeriğine kadar tüm detaylar web tasarım hizmetleri kapsamında ele alınır. Genellikle SEO çalışmalarıyla birlikte yürütülen bu süreçte web tasarım uzmanı olan kişilerden profesyonel destek alınması son derece önemlidir.

Web Tasarımı Nedir? Kodlama, İlkeleri ve Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

İnternet kullanımı giderek arttığı için hem tüketiciler hem de ticari işletmeler için web tasarım hizmetleri daha fazla popüler hale gelmiştir. Bir internet sitesinin tüm detayları ile planlanıp kullanıma açılması sürecindeki bütün işlemler web tasarım kapsamına alınır. Sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan web tasarımı nedir sorusunun en net tanımı şu şekilde verilebilir:

 • Bir internet sitesinin görünümü (renk, yazı tipi, grafik ve tema gibi öğeler) belirleyen ve kullanım standartları oluşturan bir süreçtir.

Profesyonel odaklı yapılan web tasarım çalışmaları sayesinde o internet sitesinin kullanıcı deneyimi belirlenmiş olur. Bu süreç UX ve SEO odaklı çalışmalarla desteklenir. Web tasarımcılar internet sitesinin stabil çalışma performansını göz önünde bulundururken bir yandan da göze hoş gelecek tasarım unsurlarını planlar. Dolayısıyla profesyonel web tasarımı denildiğinde hem işlevsel hem de estetik açıdan beklentileri karşılayan internet sitesi akıllara gelir.

Alanında deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken web tasarım işlemleri için bazı profesyonel araçlar kullanılır. Yazılım konusunda deneyimli uzmanların aynı zamanda dijital görsel sanatları iyi kullanması da beklenir. Temel anlamda bir internet sitesi kullanıma açılmadan yani web dünyasında yayınlanmadan önce şu aşamalardan geçer:

 • İnternet sitesinin kullanım amacının belirlenmesi
 • Web sitesi ve işletmeye uygun kurumsal kimlik çalışması
 • Görsellerin hazırlandığı grafik tasarım çalışması
 • Web sayfalarının kodlanması
 • Sayfa içeriklerinin hazırlandığı içerik yönetim sistemi entegrasyonu
 • Web sitesinin çeşitli testlerden geçmesi
 • Web sitesinin yayınlanıp kullanıma açılması

Bu aşamalar kendi içinde de çeşitli bölümlere ve alt basamaklara ayrılabilir. Dolayısıyla bir işletme veya bireysel kullanıcı için web tasarım sürecinin kapsamlı olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden kaliteli ve kullanışlı bir web sitesine sahip olmak isteyenler web tasarım firmaları arasından deneyimli ekibe sahip olanları seçmek durumundadır. Siz de profesyonel seviyede bir web tasarım hizmeti almak istiyorsanız ajansımızı gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz.

Bir internet sitesinin fikir aşamasında oluşturulup yayına geçirileceği döneme kadarki süreç web tasarım süreci olarak tanımlanır. Profesyonel seviyede web tasarım hizmeti alacağınız ajansımızda bu sektörde deneyimli uzmanlar görev alır. Böylelikle tam da istediğiniz özelliklere ve işleve sahip bir internet sitesine sahip olabilirsiniz. İnternet sitenizin hem hayal ettiğiniz gibi estetik olması hem de kullanıcılara hitap etmesi için web tasarım uzmanlarıyla ortak çalışmanız gerekir. Çünkü web tasarım uzmanları sadece estetik kaygıları değil aynı zamanda SEO ve kullanıcı deneyimi gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak web tasarım yapmak zorundadır. Bu nedenle profesyonel ve güvenilir hizmet veren ajansımızdan en hızlı şekilde web tasarım desteği alabilirsiniz.

İnternet sitesinin hangi amaçla yayınlanacağını belirlemek o projenin genel hatlarını çizer. Bilindiği üzere web tasarım sürecinde birbirinden farklı işlevsel özelliklere sahip internet siteleri yapılır. Şirket veya bireysel kullanıcının ihtiyaçlarına göre en iyi çözüme ulaşabilmek adına web tasarım projesinin belirlenmesi gerekir. Ticari faaliyetler veya tanıtım amaçlı web tasarımı ve kodlama süreçleri şunlara göre düzenlenebilir:

 • Kurumsal internet sitesi
 • E-ticaret sitesi
 • Haber sitesi
 • Kişisel blog sitesi
 • Fotoğraf albümü veya portfolyo sitesi
 • Sosyal medya sitesi
 • Chat veya interaktif siteler
 • Tanıtım sitesi

Görüldüğü üzere internet dünyasında farklı amaçlara hitap eden pek çok farklı web tasarım çözümü vardır. Bunlar arasında proje sahibinin ihtiyaçlarına en çok hitap edecek modeller seçilmeli ve buna uygun web tasarım çalışmaları başlatılmalıdır.

Kurumsal web tasarım denince akla ilk gelen aşama kurumsal kimlik çalışmasıdır. Bir web sitesinin internet dünyasında kaybolup gitmemesi ve rakiplerine kıyasla öne çıkması için bazı özelliklere sahip olması gerekir. Kurumsal kimlik bunların en önemli basamağını oluşturur. Bir web sitesinin bir markaya veya şirkete ait olduğunu göstermek için yapılan tüm işlemler kurumsal kimlik çalışması kapsamına girer. Örneğin web tasarım sürecinde kurumsal kimlik ile ilgili aşama ve parçalar şunlardan oluşur:

 • Firma rengi
 • Firma logosu
 • Slogan
 • Firmayı tanıtan diğer tüm öğeler

İnternet sitesinin hangi renkte hazırlanacağı ve tema tasarımları web tasarım sürecinde firmaya uygun yapılmalıdır. İşte bu süreçleri yönetmede en etkili çözümler kurumsal kimlik çalışması olarak sürdürülür. Şirketin marka değerine katkı sağlayacak bu çalışmalarda en verimli sonuçlara ulaşmanın yolu kurumsal kimlik çalışmasından geçer.

Grafik tasarım hizmetleri de web tasarım uygulamalarında önemli bir yere sahiptir. Özellikle web tasarım ajansı üzerinden yaptıracağınız internet sitelerinde görsel estetik ve özellikler çok önemlidir. Rakip sitelere kıyasla daha orijinal ve çekici olan internet siteleri her zaman daha fazla ziyaretçi çeker. Sonuçta internet dünyasındaki asıl amaç fazla sayıda ziyaretçiye ulaşıp fazla sayıda tık almaktır.

Bireysel blog siteleri veya ticari firmalar için e-ticaret siteleri olması fark etmeksizin tüm işletmeler için grafik tasarım önemli bir yere sahiptir. Organik ziyaretçileri internet sitenizde tutmanın en önemli yollarından biri profesyonel grafik tasarım hizmetleridir. Adobe Photoshop başta olmak üzere profesyonel grafik tasarım araçları kullanılarak yapılan detaylar web tasarımın temelini oluşturur.

Bir internet sitesinde yer alacak tüm görsel estetik özellikleri hazırlandıktan sonra süreç kodlama aşamasına gelir. Günümüzde web tasarım kursu ve eğitimlerinde de sık sık bahsedilen kodlama işlemleri bu aşamada devreye girer. Web tasarımcıların en çok tercih ettiği profesyonel yazılım dilleri arasında şunlar öne çıkar:

 • HTML,
 • JavaScript,
 • CSS,
 • SQL,
 • PHP,
 • Phyton,
 • ASP

Görselleri hazırlanan ve çeşitli programlama dilleri ile kodu yazılan internet sitesinin içerik yönetimi yapılmalıdır. CMS adı verilen içerik yönetim sistemi entegrasyonu web sayfalarında kullanıcılara sunulacak tüm detayları belirler. Site içeriğini güncellemek için CMS yazılımları sayesinde pratik bir kullanım avantajı sunulabilir. Kullanıcılar, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera gibi tarayıcıları kullanarak bu internet sitesin rahatlıkla girebilmeli ve içerikleri görüntüleyebilmelidir. En çok kullanılan web tasarım şablonlarında bu içeriklerin yer alacağı yerler “Lorem ipsum dolor sit amet” yazısı ile gösterilir. Yazılımcılar ve web tasarımcılar arasında çok meşhur olan bu tanımlama siteye içerik aktarılacağını gösteren bir detaydır.

İnternet sitesinin kusursuz biçimde tasarlanıp tüm aşamaları tamamlandıktan sonra yayınlanmadan önce birtakım testlerden geçirilmesi gerekir. Çünkü kodlama aşamasında gözden kaçan hatalar sitenin temasında veya sayfaların açılışında bazı problemler yaratabilir. Bu yüzden “404 hatası” veya “301 hatası” gibi sorunlar yaşamamak için web tasarım işlemleri biter bitmez test sürecine geçilmelidir. Hazır web tasarım şablonları kullanılsa bile zaman zaman bunların stabil bir şekilde çalışmadığı görülebilir. Gözden kaçan detayları kullanıcı gözüyle görebilmek için site test sürecine alınır ve bir süre performansı gözlemlenir. Optimum değişiklikler yapıldıktan sonra web tasarım sürecinin son aşamasına geçilebilir.

Profesyonel seviyede yapılan web tasarım işlemlerinde her aşama tek tek kontrol edildikten sonra internet sitesi yayına açılır. Bir web sitesinin internet kullanıcıları tarafından tarayıcılar üzerinden görüntülenmesi için domain ve hosting hizmeti gereklidir. İnternet sitesinin yayına alınmasıyla birlikte arama motorlarına her bir web sayfasının tanımlandığı site haritası gönderilir. Web sitesinin indekslenmesi adı verilen bu süreç sonucunda tasarımı tamamlanan sayfalar kullanıcılar tarafından rahatlıkla ziyaret edilebilir.

Kurumsal veya bireysel amaçlı kullanılan internet sitelerinin daha fazla ziyaretçi çekmesi ve ön plana çıkması için web tasarım yapılmalıdır. En iyi web tasarım firmaları arasında gösterilen ajansımız da bu alanda uzun yıllardır kaliteli hizmet veriyor. Sektörde deneyimli ekibimizden profesyonel destek alarak hayallerinizdeki internet sitesini hayata geçirebilirsiniz.

Teknolojinin hızla geliştiği ve ticaret dinamiklerinin tamamen değiştiği bu dönemde internet sitesi sahibi olmak büyük avantajlar sağlıyor. İster kurumsal veya ticari firmalar için isterseniz de bireysel markanızı tanıtmak için olsun web tasarım işlemlerinin mutlaka profesyonel eller tarafından yapılması gerekir. Alanında uzman ekibimizle yılın 365 günü iletişim kurup web tasarım hizmeti alabilirsiniz.

İnternet sitelerinde birbirinden farklı renkler ve görsel öğeler kullanılması son derece popülerdir. Örneğin aynı sektörde hizmet veren iki şirket, kurumsal web tasarımlarında farklı renk ve temaları tercih eder. Bu yüzden her web tasarım projesi için ihtiyaç duyulan görsel tasarım çözümleri birbirinden farklıdır. İşte bu noktada görsel estetik ve görsel tasarım konularında gerekli eğitimleri tamamlamış uzmanlar devreye girer.

Halk arasında web tasarımın görsel aşamalarında kullanılan programlar denince en çok Photoshop adı gelir. Fakat bunun dışında uzmanların tercih ettiği pek çok farklı görsel tasarım aracı da kullanılabilir. Her ihtiyaca hitap eden profesyonel çözümlere en kısa sürede ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İnternet sitesi tasarlamak hazır şablonlarla da yapılabilecek bir iş olmasına rağmen bu alanda özgün hareket etmek çok daha önemlidir. Bir web sitesinin rakiplerinden farklı görünmesi ve kendine has işlevsel özelliklere sahip olması beklenir. Web yazılım ajansı olmadan kullanıma açılan internet siteleri hep birbirinin kopyası şeklindedir. Ancak yaratıcı çözümler üreten uzman ekibimizden destek alarak internet sayfanızın benzersiz bir yapıya kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu süreçte en çok dikkat edilmesi gereken web tasarım ilkeleri vurgu, denge, kontrast, ritim, beyaz alan ve bütünselliktir.

Firmanız veya bireysel markanız adına internet sitesi hazırlatmak istiyorsanız web tasarım desteği almanız gerekir. Bu sektörde SEO odaklı web tasarım hizmeti de veren ajansımızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kişisel blog sitesi başta olmak üzere e-ticaret ve tüm kurumsal web tasarım ihtiyaçları için bizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Her internet sitesinin web dünyasındaki kullanım amacı birbirinden farklıdır. Bu yüzden bu tür sitelerdeki tasarım özellikleriyle ihtiyaçlar da farklılaşır. Bütçenize göre en uygun koşullarda en kaliteli internet sitelerine sahip olmak için deneyimli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiğiniz web tasarım fiyatları konusunda detaylı bilgilere iletişim bilgilerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Yeni nesil dijital dönüşüm hikayenizi başlatmak için iletişime geçin.

Söğütözü, Söğütözü Cd. No:2A D:13, 06510 Çankaya/Ankara

Phone: 0(312) 945 8739

Web: Bize Ulaşın