SEO Hizmeti Nedir? Son yıllarda web sitesine sahip olanların ya da sahip olmak isteyenlerin en çok duyduğu kelimelerden biri de hiç şüphe yok ki SEO’dur. SEO web trafiği kazanmak için site içerisinde ve site dışında yapılan toplam iyileştirme çalışmalarına verilen genel bir isimlendirmedir dersek yanılmış olmayız. Web siteler için trafiğin de ne kadar önemli olduğu şüphesiz bir gerçek.

Seo Hizmeti

Bir web sitesi ne kadar iyi tasarlanırsa tasarlansın ziyaretçisi yoksa tasarımının hiçbir önemi yoktur. Web siteleri ancak düzenli trafik çektikleri sürece faydalı olan eko sistemlerdir. Web sitesinin trafiğini arttırmak için birden fazla yol vardır. Bu yollardan en kaliteli ve en işe yarayanı da hiç şüphe yok ki SEO çalışmalarıdır. Web sitesinde yapılan doğru SEO çalışmaları web sitelerinin organik trafikleri elde etmesini sağlamaktadır.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Bir web sitesinin organik kullanıcı trafiğini arttırmak için SEO çalışmalarına başlamadan önce web sitesi çeşitli açılardan analiz edilir. Çeşitli analizlerden geçirilen web sitesi detaylı olarak incelenir. SEO çalışmaları İç SEO Çalışmaları ve Dış SEO Çalışmaları olarak genellik ile iki grupta incelenir. Dış SEO çalışmaları web sitesinin çeşitli blog, forum ve sosyal medya gibi alanlarda tanıtılması ile yapılır. İç SEO çalışması ise daha çok emek isteyen daha kompleks bir çalışma alanıdır. İç SEO çalışması yapılırken web sitenin ilk önce hedef kitlesi belirlenir. Hedef kitlesi doğru olarak belirlenmemiş bir web sitesinin düzenli organik hit alması son derece zordur.

Hedef kitle belirleme işlemi yapıldıktan sonra anahtar kelime analizi, sektör analizi ve rakip analizi gibi analiz işlemler yapılır. Bu işlemler sırasında en güncel SEO geliştirme yazılımları kullanılır. Anahtar kelime nalizi yapmak son derece önemlidir. Anahtar kelime analizinde en çok aranan ve hit alan kelimeler analiz edilir ve web sitesinin içerikleri bu yöntem ile hazırlanır. Bu da yüksek ve organik hit almada ki en önemli noktalardan biridir. Daha sonra rakip analizleri yapılır. Rakip ile aranızdaki trafik farkları nelerdir, rakibin eksiklikleri ya da fazlalıkları nelerdir gibi sorulara aranan yanıtlar ile rakip analizi yapılmaktadır. Sektör analizi ise üçüncü SEO aşamasıdır. Sektör analizi rakip analizi ile paralel olarak işler ve sektördeki alanlar izlenerek SEO geliştirme çalışmaları yapılır.

SEO ve Organik Trafik

SEO kelimesini duyunca akıllarda hemen organik ve yüksek hitli bir kullanıcı trafiğinin oluştuğunu biliyoruz. Bu bir yönü ile oldukça gerçekçidir. Çünkü iyi bir SEO çalışması ile bir web sitesi kısa bir süre içerisinde oldukça büyük bir organik trafiğe ve başarıya ulaşabilir. Aslında ilk başlarda SEO uzun vadeli bir işlem gibi gözükebilir. Fakat profesyonel bir ekip ile bu süre kısaltılarak uzun yıllar boyunca sürecek kemik bir organik kitlenin oluşması sağlanabilir. Bu organik kitle sayesinde oluşacak organik trafik web sitesinin arama motorları tarafından daha popüler hale getirilmesini sağlayacaktır.

Doğru SEO çalışmaları ile bir süre sonra marka bilinirliği ve marka bilinirliğini takiben marka güvenirliği oluşacaktır. Bir web sitesi oluştururken kodlamaya ve tasarıma verilen önem kadar SEO’ya da önem vermek gerekmektedir. Günümüzde en büyük organik takipçi kitlesine sahip web platformlarının en çok SEO çalışması yapan ve SEO’ya en çok önem veren platformlar olduğunu görmek mümkündür. Eğer profesyonel anlamda bir gelişme ve dönüşüm yaşamak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka SEO çalışmalarına önem vermeniz gerekmektedir. İşinizi ve platformunuzu geliştirmek için profesyonel bir SEO desteği almaktan çekinmeyin.