Mobil Site ve Uygulama: Mobil cihazların kullanım oranları gün geçtikçe artıyor. Aynı oranda internet kullanımı ve sosyal medya kullanımları da artış gösteriyor. İnsanlar gün içinde telefonlarıyla oldukça fazla vakit geçirdiği için de internette geçirdiği vaktin çoğu mobil cihazlar aracılığıyla oluyor. Yapılan araştırmalarda %50 oranının üzerinde mobil cihazların Google aramalarında kullanıldığını gösteriyor. Bu sebeple de mobil sitelerin önemi artıyor. Siteler mobil cihazlarla uyumlu çalışan mobil siteleri kullanıyor. Mobil siteler mobil cihazlarda daha rahat bir kullanım sağlaması sebebiyle de yatırım alanlarından birine dönüşüyor.

Mobil Site ve Uygulama

Mobil Site Kullanmanın Sağladığı Artılar

Mobil cihazlarla uyumlu şekilde çalışacak bir sitenin olması siteyi ziyaret eden kullanıcıları her zaman mutlu edecektir. Mobil cihazlarla uyumlu çalışmayan siteler kullanım deneyimi açısından oldukça rahatsız edici ve zorlayıcı olduğu için mobil cihaz kullanıcıları bu sitelerden daha erken ayrılmakta. Eğer sitenizin mobil site uyumu varsa kullanıcı deneyimi de yüksek olacağından sitenizi ziyaret edenler daha uzun süre vakit geçirip sitenizi inceleyecekler. Mobil site uyumu ve mobil site kullanıcı deneyimi siteyi ziyaret edenler açısından oldukça önemli bir konu olduğundan dikkat edilmesinde fayda var.

Eğer siteniz mobil uyumlu bir versiyona sahipse herhangi bir model ya da marka cihazdan siteye giren kullanıcılar herhangi bir sorun yaşamadan rahatça sitede gezinebilecektir. Tıpkı bilgisayar üzerinden kullandığı gibi mobil uyum sayesinde de oldukça rahat olacaktır.

E-Ticaret Siteleri İçin Mobil Site Uyumunun Önemi

Özellikle e-ticaret siteleri için mobil site uyumu oldukça önemli. Alış veriş yapmak için ve ürünleri incelemek isteyen kullanıcılar için rahat bir kullanım ürünleri incelemek için verimli bir süreç yaratmalı. Mobil için siteyi uyumlu hale getirirken bu hususlar göz önünde bulundurulursa başarı yakalamak oldukça olasıdır. Mobil sitelere yapılacak olan yatırımlar da işletmelerin ilerleyen sürede daha fazla kullanıcıya ulaşmasına yardım eder. Bu sayede internet kullanıcıları her istedikleri zaman rahatça sitenize ulaşacak ve alış verişini yapabilecektir. Ayrıca web tasarım çalışmaları da mobile uyumlu olduğunda sitenin tasarımı sayesinde kullanıcılar tıpkı PC versiyonundaki performansa ulaşacaktır. Bu sayede mobil cihaz kullanan herkesin sitenize ulaşma şansı olacak.

İşletmeler için Mobil Uygulama Fırsatları

Mobil uygulamalarda işletmeler için kullanıcıların mobil cihazlardan ulaşması için iyi bir seçenek. Mobil uygulamalar siteler ve e-ticaret siteleri için oldukça iyi seçeneklerdendir. Mobil siteler iyi tasarımla kulacıları mutlu edecek ve kullanım deneyini arttıracak bir deneyime sahip olabilir. Bu uygulama işletmeler için birçok konuda kullanıcıların kolay kullanım avantajları sayesinde daha çok ürünü incelemesini sağlar. Uygulamalar kullanıcı iznine bağlı olarak lokasyon ve kullanım süresi bilgisi sağlar. Bu sayede bu bilgiler ile de kullanıcılar için özel kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Mobil uygulamalar siteler için iyi bir mobil cihaz kullanım deneyim avantajı sağlar. Bu sebeple kullanıcılar için sunulan bu uygulama için iyi bir tanıtım daha çok kullanıcıya ulaşmanızı sağlar.

Mobil cihazlar için uygulama tasarımı yaparken de farklı işletim sistemleri için uyumlu olarak tasarlanması yararlı olacaktır. IOS, Android ve Windows işletim sistemine sahip mobil cihazlar için uyumlu olarak tasarlanması daha çok kullanıcının ulaşmasına imkan verir. Daha hızlı ve kullanım kolaylığı sunan mobil uygulamalar kullanıcılar için daha çok tercih edilen platformlar olmaktadır. Ayrıca mobil uygulamalar işletmeler için bir imaj yaratır. Kendi mobil uygulamasına sahip olan siteler bir kimlik edinmiş olur ve bu sayede akıllarda daha çok kalacaktır ve alış veriş için ya da ziyaret etmek için ilk akla gelen uygulamalar arasında yer alacaktır.