SEO Danışmanlığı: Search Engine Optimization ya da kısa adıyla SEO, dilimize Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçen bir kavramdır. SEO çalışması temelde bir web sitesinin Google, Yandex, Bing gibi internet arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlamak için uygulanan bir çalışmadır. Bu çalışma sayesinde ilgili anahtar kelime ile aramam yapan bir arama motoru kullanıcısı reklam bağlantılarının hemen altında ilk sırada güçlü SEO Danışmanlığı çalışmasına sahip siteleri görecektir.

İnternetin etki alanı ve sahip olduğu güç sayesinde günümüzde dijital pazarlama stratejilerine olan ilgi de bir hayli artmıştır. Temelde bir dijital pazarlama stratejisi olan SEO, web sitelerinin daha fazla trafik alması ve arama sonuçlarında doğal yollarla ilk sıralara yükselmesini sağlamaktadır.

Arama motorlarının her biri farklı bir algoritmaya sahiptir. Bu algoritmaya uygun olmayan web siteleri sıralama almayacağı için SEO çalışmasının muhakkak yapılması gerekecektir. SEO süreci uzun vadeli ve süreklilik gerektiren bir iş olacağı için profesyonellerle çalışmanız gerekecektir. SEO danışmanlığı ve dijital pazarlama stratejilerimizle bu hizmetleri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

SEO Danışmanlığı ve Kurumsal SEO Hizmetleri

SEO, İngilizce Search Engine Optimization ifadelerinin kısaltması olarak dijital pazarlamaya giren bir kavramdır. Türkçe Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlanan SEO, bir web sitesinin arama motoru algoritması tarafından kolayca algılanması ve web sitesinin arama sonuçlarında üst sıralara çıkarılmasını sağlayan bir dijital pazarlama stratejisidir. SEO uyumluluğu yüksek bir web sitesi arama motoru tarafından daha kolay taranarak sıralama alabilir.

Temelde web sitesinin hizmet vereceği arama motoru ile uyumlu hale getirilmesi yani optimize edilmesini ifade eder. Bu kapsamda birçok detaya dikkat edilmelidir. Site hızından web sitesi içeriklerine kadar temel birçok unsur SEO başarısını doğrudan etkilemektedir.

Arama motorlarının her biri farklı algoritmalara sahiptir. Bu algoritmaların suiistimal edilmemesi için çeşitli kurallar geliştirilmiştir. Bu kurallara göre kullanıcıların yapacakları aramalar sonrasında SEO çalışması yapılan web sitesinin üst sıralara taşınması mümkündür. SEO hizmeti alarak sizlerde web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

SEO çalışmaları genelde iki adım olarak uygulanır. Bu iki adım On Page SEO ve Off Page SEO olarak tanımlanmaktadır. Site içi ve site dışı SEO olarak tanımlanan her iki adımda da birçok detaya dikkat edilir. Başarılı bir SEO süreci her ne kadar iki ana başlık altında incelense de birçok adımdan oluşmaktadır.

Site İçi SEO (On Page SEO), adından da anlaşılacağı üzere site içinde yapılan teknik düzenlemelerden içerik üretimine kadar birçok süreci kapsar. Site Dışı SEO (Off Page SEO) ise backlink faaliyetleri başta olmak üzere önemli bazı süreçleri içermektedir. Başarılı bir SEO için kısaca şu adımlar takip edilir:

 • Doğru alan adının (domain) seçilmesi.
 • Web sitesinin tasarlanması.
 • Site içi ve Site dışı SEO’nun yapılması.
 • Analiz ve raporlama araçları ile sürecin takip edilmesi.

Sürdürülebilir bir SEO başarısı için tüm adımların detaylı şekilde kontrol edilmesi gerekecektir. SEO sanıldığının aksine tek seferde sonuç veren bir işlem değildir. Organik bir yöntem olması nedeniyle uzun vadeye yayılmalı ve düzenli olarak web sitesi yöntemi kapsamında SEO unsurlarının dikkate alınması gerekecektir. Google SEO çalışmalarının en yoğun olduğu arama motorlarından biridir. Google reklam araçları da kullanılarak SEO açısından web sitesinin güçlendirilmesi sağlanabilir.

On Page SEO ya da Site İçi SEO, arama motoru tarafından web sitesinin daha iyi taranması ve algılanması için bazı teknik düzenlemelerin yapılmasını ifade eder. Bu adım en gerekli ve SEO için en önemli adımdır. Teknik düzenlemeler kapsamında kategori düzenlemelerinden başlık seçimine, W3C geçerlemesinden robots.txt uygulamalarına kadar birçok detay yer almaktadır.

Site İçi SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken unsurlardan bazıları şunlardır:

 • Domain yaşı, site geçmişi ve alan adı kayıt süreci incelenir.
 • Blacklist kontrolleri yapılır.
 • Sunucu kalitesi ve güvenliği incelenir.
 • Yazılım altyapısı, mobil uyumluluk ve tasarım özelliklerine bakılır.
 • Site açılış hızı ve diğer teknik unsurlar değerlendirilir.

Site İçi SEO kapsamında içerik kalitesi de önemli bir unsur. Web sitesinin amacına ve hedeflerine göre uygun blog içerikleri, görsel optimizasyonları ve diğer birçok seçenek kontrol edilir ve düzenlenir. Web sitesini arama sonuçlarında daha üst sıralara taşımak için mutlaka Site İçi SEO çalışmasının yapılması gerekecektir. Eğer bir web sitesi arama motoru tarafından blacklist’e alınmışsa site içi SEO hizmeti kapsamında bu listeden çıkarılması ve sitenin düzgün çalışmasının sağlanması için gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Off Page SEO ya da Site Dışı SEO için çok sayıda strateji bulunmaktadır. Bunlar arasında en bilineni ve etkili olanı ise backlink adı verilen yöntemdir. Bu yöntem başka güvenilir ve algoritma tarafından tanınan güçlü web siteleri tarafından sitenizin linkinin paylaşılmasıdır. Google veya diğer arama motorları bu sayede web sitenizin güvenli olduğuna kanaat getirecektir.

Site Dışı SEO çalışmasında backlink hizmeti en çok manipüle edilen unsurdur. Çeşitli manipülasyon tekniklerinin tercih edilmesi halinde site kısa vadede başarılı olsa da uzun vadede ciddi sorunlarla karşılaşabilir.

Diğer sitelere verilen backlinklerin değerini kullanıcı etkileşimleri belirlemektedir. Bu kapsamda etkileşimi yüksek olacak sitelerle çalışarak ücretli veya ücretsiz olarak backlink çalışmalarının yapılması mümkündür. Site Dışı SEO kapsamında verilecek backlinklerin dışında kullanıcı deneyimleri, sosyal medya etkinlikleri ve diğer unsurlar da başarılı bir site dışı SEO çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Web sitesi dışında web sitesine trafik çekecek tüm yöntemler temelde site dışı SEO olarak tanımlanabilir.

SEO hizmetinin ana hedefi bir web sitesini arama motorunda üst sıralara taşımaktır. Doğru bir çalışma yapılarak arama motorunda web sitesinin ilgili anahtar kelime ile yapılacak aramalarda üst sıralara çıkmasının sağlanması en büyük avantajıdır. SEO’nun bir diğer avantajı ise özellikle markalar açısından öne çıkar. Aynı sektörde faaliyet gösteren iki firma arasında rekabeti güçlendiren önemli bir unsurdur.

Profesyonel SEO hizmeti alarak elde edeceğiniz başlıca avantajlar ise kısaca şöyledir:

 • Kullanıcıların ilgili anahtar kelime ile yapacağı aramalarda rakiplerin önüne geçmeyi sağlar.
 • Marka – web sitesi bilinirliğini artırır.
 • Organik olarak trafik alınmasını sağlar.
 • Ücretli reklam bütçesinin düşürülmesini sağlar.
 • Potansiyel yeni kullanıcılara daha kolay ulaşmanızı sağlar.
 • Rakiplerin önüne geçmenizde yardımcıdır.
 • Uzun vadede etkili sonuçlar sunar.

Etkili bir SEO çalışması ile web sitenizin internet aramalarında daha görünür hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Web siteleri arasında artan rekabet nedeniyle SEO her geçen gün önem kazanmaktadır. Profesyonel SEO paketlerimizi tercih ederek sitenize daha güçlü bir şekilde trafik çekebilirsiniz. SEO eğitimi almış ve alanında deneyim sahibi profesyonellerimiz sayesinde SEO faydaları arasında saylan tüm avantajlardan güvenle yararlanabilirsiniz.

Web sitesinin arama motoru ile optimize edilmesine ilişkin süreç karmaşık ve birçok detaydan oluşmaktadır. Uzmanlık ve deneyim başarılı bir SEO süreci için oldukça önemlidir. SEO’da optimizasyon sürecine domain ve statik IP ile W3C geçerlemesi başta olmak üzere birçok detay ile başlanması gerekecektir.

Link yapısının ve kategori kurgusunun yapılmasından LSI tekniği ile ilgili anahtar kelimeler kullanılarak içeriklerin kullanılmasına kadar süreç geniş kapsamda değerlendirilmektedir. Web sitesinin kullanıcı deneyimleri de önemlidir. Kullanıcı deneyimi iyi olmayan bir web sitesinin SEO başarısı da düşecektir.

Günümüzde mobil cihaz kullanımının yaygın olması nedeniyle en önemli süreç mobil uyumluluk olacaktır. Hem web hem de mobil versiyonlarında %100 optimizasyon elde edilmesi gerekir. Site haritası, web sitesinin hızı, sayfada bulunan link sayısı ve sitenin sahip olduğu güvenlik sertifikalarına kadar optimizasyon süreci içinde çeşitli birçok aşama yer almaktadır. SEO uzmanı tarafından optimizasyon sürecinde daha birçok farklı detay incelenmektedir.

Dijital dünyada var olmak ve hedef kitleye rakiplerden önce ulaşmak için SEO son derece önemlidir. Günümüzde neredeyse tüm firmalar için SEO adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Hedeflenen anahtar kelimeler ile sitenizin üst sıralarda çıkması için SEO hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Web sitesine daha fazla trafik çekmek açısından da SEO önemlidir.

SEO sadece ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren siteler için uygulanmaz. Tüm web siteleri için önemli bir hizmettir. Hedefi ne olursa olsun arama sonuçlarında üst sıralara çıkmak isteyen her web sitesi için SEO çalışmasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Profesyonel SEO hizmeti ile örneğin ‘’X’’ kelimesi ile arama motorunda bir arama yapan kişi, ilk sırada çıkan bağlantıya tıklama eğiliminde olacaktır. ‘’X’’ ile ilgili hizmet veren web sitelerinin üst sırada çıkması ise içerik kalitesinden SEO analizlerine kadar birçok kritere göre belirlenmektedir.

Web sitesinin arama sonuçlarında başarılı sonuçlar alması için düzenli olarak web sitesinin SEO performansının ölçülmesi gerekecektir. SEO için temelde iki temel başarı kriterinden söz etmek mümkündür. Organik trafik ve referral tarffic olarak bu kriterler değerlendirilebilir.

SEO performansı ölçülürken dikkate alınması gereken metriklerden bazıları ise kısaca şunlardır:

 • Keyword sıralaması.
 • Arama sonuçlarında görünürlük.
 • Kaliteli backlink sayısı vb.

SEO performansının ölçülmesinde birçok profesyonel araç kullanılmaktadır. Bu araçlar sayesinde doğru sonuçlar elde etmek ve eksiklerin tespit edilerek web sitesinin SEO performansında iyileştirmelere başvurmak gerekecektir.

SEO çalışması yapılırken birçok detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu dikkat edilecek unsurlar sayesinde web sitesi çok daha hızlı bir şekilde sıralama başarısı elde edecektir. SEO çalışması yapacak uzman kişilerin tüm bu detaylara hakim olması ve buna göre strateji belirlemeleri gerekmektedir.

SEO hizmetinde dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları kısaca şunlardır:

 • Teknik kontroller ve düzenlemeler yapın.
 • Meta tanıtım etiketlerine özen gösterin.
 • Site adı, başlık seçimi, kategoriler ve içerik kalitesine özen gösterin.
 • Anahtar kelime çalışmasına dikkat edin.

Genel hatlarıyla SEO oldukça geniş bir kapsama sahip olduğu için tüm değişkenlerin uzman kişiler tarafından takip edilmesi ve SEO performansının düzenli olarak ölçülmesi gerekecektir. Arama motoru optimizasyonu sürecinde başarılı sonuçlar almak için uzman desteğine her zaman ihtiyaç duyulacaktır.

Herhangi bir arama motorunda üst sıralarda web sitenizin görünür hale gelmesi için SEO hizmeti almanız gerekecektir. Teknik bilgi ve beceri gerektiren bu hizmet, belirli miktar deneyim de gerekecektir. SEO danışmanlığı hizmetlerimiz sayesinde arama motorlarında üst sıralara yükselmenizde profesyonel çözümleri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Kişisel veya kurumsal web sitenizin SEO hizmeti ile arama motorunda ilk sırada yer alması ve daha görünür hale gelmesi için danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanız için Kurumsal Seo Danışmanlık Hizmeti ile yanınızdayız. Etkin ve profesyonel seo danışmanlığı Rimors’ta.

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:2A/13 Çankaya/Ankara

Phone: 0(312) 945 8739

Web: Bize Ulaşın!