Google Reklam: İnternet dünyasının en büyük ve en popüler arama motorunun Google Ads hizmeti son yıllarda epey ilgi görüyor. Web dünyasında görünür olmak isteyen herkesin kullanmaya çalıştığı Google Ads, adından da anlaşılacağı üzere esasında bir reklam platformudur. İnternet sitelerinin daha fazla organik ziyaretçiye ulaşıp daha fazla tıklanmasını sağlamak için farklı yöntemler vardır. Dijital reklamcılık alanında en çok telaffuz edilen reklam yöntemleri arasında Google Ads da muhakkak kendi yerini alır. Alanında deneyimli Google Ads ekibimize danışarak siz de web sitenizi ön plana çıkarmayı başarabilirsiniz. Ancak bundan önce Google ReklamGoogle Ads hizmeti hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Google Reklam – Google Ads Nedir? Modelleri, Kullanımı ve Merak Edilenler

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, kullanıcılarına çeşitli destekler sunmasıyla da adından söz ettiriyor. Bir internet sitesinin yönetiminden reklamına kadar tüm süreçlerinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi için hazırlamış Google hizmetleri vardır. Son yıllarda en popüler Google hizmetleri arasında da Google Ads öne çıkıyor. Google ReklamGoogle Ads nedir sorusunun yanıtı her geçen gün daha fazla kişi tarafından araştırılıyor. Özellikle web dünyasında fark yaratmak ve öne çıkmak isteyen internet sitesi sahipleri için Google Ads hizmeti büyük önem taşıyor.

Tecrübeli web tasarımcılar ve internet reklamcılığı emektarlarının iyi bildiği gibi Google Ads sisteminin eski adı Google Adwords olarak geçiyordu. Gerek arama motoru üzerinden gerekse de haritalar aracılığıyla işletmelerin web sitesinin reklamını yapmasını sağlar. Bu platform Google üzerinden daha fazla kullanıcıya veya müşteriye ulaşmanın ana anahtarlarından biridir. Hem ticari firmalar hem de blog sitesi gibi bireysel web sitesi sahipleri Google Ads sistemini kullanarak marka değerlerini arttırma fırsatı bulabilirler. Google Ads sisteminde aranılan kelimeler algoritma sayesinde kayıt altına alınır ve web reklamlarında bir kriter olarak kullanılabilir.

Google üzerinde aranılan her kelime, Google Ads olarak reklam amaçlı kullanılabilir. Bir internet sitesi, sunduğu hizmete göre belirli arama kelimelerinde sıralamada ön plana çıkmayı amaçlar. İşte bu reklam yarışında web sitelerine fark yaratan çözümler sunan hizmete Google Ads adı verilir. Google Ads reklamları tıklama başı ücret gibi kriterlere göre birbirinden farklılaşır. Hangi sektörde olursa olsun bir web sitesi sahibi internet sitesinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak için Google Ads sisteminden yararlanabilir.

En güncel Google verilerine bakıldığında her bir dakikada ortalama olarak 2 milyon arama yapıldığı görülüyor. Google kendi gelirinin yüzde 96’lık kısmını reklamlar üzerinden sağlıyor. Dijital reklamcılık ve dijital pazarlama gibi iş kollarının vazgeçilmezleri arasında yer alan Google Ads reklamları önemli avantajlar sağlıyor. Google Ads sayesinde işletmeler müşteri sayısını arttırıp satış rakamlarında rekor kırabilecek duruma gelebilir. Ancak Google Ads giriş konusunda mutlaka deneyimli kişilerden ve dijital pazarlama uzmanlarından destek almanız tavsiye edilir.

Özellikle e-ticaret alanında firmaların yüksek rekabet ortamına sahip oldukları herkes tarafından biliniyor. Bir şirket satacağı ürünü web üzerinden daha fazla müşteriye ulaştırabilmek için bu yoğun rekabet ortamında öne çıkmalıdır. İşte bunu sağlayan dijital reklamcılık hizmetlerinin başında Google Ads gelir. Google Ads amacı nedir diye merak edenle için bu sistem internet sitelerinin reklamlar sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören Google Ads reklam modelleri arasında şunlar öne çıkıyor:

 • Google arama motoru üzerinden arama reklamları
 • Görüntülü reklamlar
 • Alışveriş reklamları
 • Video reklamları
 • Evrensel uygulama reklamları

Her bir reklam modelinin işletmenin ihtiyaçları ve hedef kitlesine göre farklı avantajları vardır. Bu yüzden firmalar reklam bütçelerini en etkili biçimde kullanabilmek için Google Ads gibi etkili bir sistemi profesyonel olarak kullanmalıdır. Google Ads yardım arayanlar bu alanda deneyimli ekibimize danışarak profesyonel destek alabilirler. Kurulduğu günden bu yana dijital pazarlama alanında kaliteli hizmet veren ajansımız deneyimli uzmanlara sahiptir.

Uzun yıllardır web dünyasında ve internet reklamcılığında kullanılan Google Ads, standart modeller dışında alternatif modellere de yer veriyor. Temelde Google Ads arama motoru üzerinde yapılan arama sonuçlarına göre reklam stratejisi uygular.

Firmalar, arama motorunda en çok aratılan kelimelerden kendi işleri veya satış yaptıkları ürünle alakalı olanalrı seçip reklam verebilir. Fakat Google Ads mobil uygulama reklamları sayesinde sistem Google Play Store üzerinden de yapılabilir. Özellikle son yıllarda internet kullanımı masaüstü cihazlar yerine daha çok mobil cihazlara kaymıştır. Bu yüzden akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazları kullanarak Google Ads desteğinden yararlanmak oldukça faydalıdır.

İşletmeler için Google Ads reklam sistemini kullanmak epey kafa karıştırıcı olabilir. Bu yüzden Google Ads konusunda deneyimli uzmanlardan oluşan ajansları tercih etmek her zaman avantajlıdır. Dijital reklamcılık ve pazarlama alanında uzun yıllardır hizmet veren ajansımızı gönül rahatlığıyla seçerek güvenilir sonuçlara ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımızla birlikte bu sistemin sağladığı avantajlardan yararlanmak için öncelikle sistem üzerinde bir işletme hesabı açmanız gerekir. Google hesabıyla açılan bu aşamadan sonra dikkat edilmesi gereken kriterler şunlardır:

 • Firmanın reklam bütçesini belirleme
 • Sektörle ilgili anahtar kelimeleri belirleme
 • Bütçeye göre stratejik anahtar kelime seçimi
 • Reklam kitlesi belirleme
 • Kitleye uygun reklam modeli belirleme
 • Reklam oluşturma süreçleri

Bu aşamaları tamamlamak için dijital reklamcılık alanında deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz. E-ticaret alanında faaliyet gösteren hemen hemen tüm firmalar, Google Ads hizmetlerimizden yararlanarak işletmelerinin reklamını yapabilir. Üstelik Google Ads eğitimi dahil olmak üzere tecrübeli uzmanlarımızın desteği bu alanda her zaman fark yaratıyor.

Google Ads reklamlarında anahtar kelime belirlenen süreçte şirketin reklam bütçesine uyumlu bir strateji seçilmelidir. En çok arama hacmine ulaşan kelimeler yani anahtar söz gruplarında maliyetler daha yüksek olabilir. İnternet üzerinden en çok araştırılan kelimeler popüler olduğu için şirketler bunları tercih ederek Google Ads reklamı vermek isterler. Ancak bu tür kelimelerde çok yüksek reklam bütçelerine ihtiyaç duyulabilir.

Google Ads reklam ücreti konusunda ayağınızı yorgana göre uzatabilmek için tecrübeli ekibimizden destek alabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyetine büyük önem veren ajansımızda Google Ads reklam hizmetleri bütçe dostu olacak şekilde tamamlanır.

Google Ads sisteminde her şirketin veya markanın anahtar kelime bazında kalite puanı vardır. Bir başka deyişle kalite puanı, genel olarak aynı anahtar kelimeden reklam veren firmaların hangisinin daha üst sırada yer alacağını belirler. Şirketler kalite puanını yükselttiği zaman rakip firmayla aynı Google Ads reklam maliyeti katlansa bile adını üst sıraya yazdırabilir. Dijital pazarlama uzmanlarımıza göre Google Ads sisteminde büyük avantaj sağlayan kalite puanını yükseltme yöntemleri şunlardır:

 • Anahar kelime araştırmasını doğru analizlerle yapmak
 • Negatif keywords araştırma ve liste oluşturmak
 • Ortalamanın üzerinde tıklama alan anahtar kelimeleri seçmek
 • Reklam tarafından yönlendirilen sayfada müşteriyi yakalamak
 • Reklam metninin iyileştirilmesi

Bu tür kriterlere dikkat edildiğinde işletmenin web dünyasındaki kalite puanını zorlanmadan yükseltmek mümkün olabilir. Dijital pazarlama alanında uzun yıllar boyunca kaliteli hizmet veren ajansımızı tercih ederek profesyonel sonuçlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Google Ads ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için deneyimli uzmanlarımızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda Google Ads para kazanma genellikle web sitelerinin alternatif banner reklamlarıyla ilgilidir. Ancak firma ve markalar için Google Ads sistemini etkili bir şekilde kullanmanın yolu keyword planner adı verilen anahtar kelime planlayıcıdan geçer. Web dünyasında fark yaratmak isteyen tüm firmalar Google Ads hizmetlerinden yararlanabilir. Google Ads tarafından sunulan anahtar kelime planlayıcıyı kullanmak için şu işlemler yapılır:

 • Google Ads hesabına giriş yapılır.
 • Sayfa üzerindeki “Araçlar” sekmesine tıklanır.
 • Açılan pencereden “Anahtar Kelime Planlayıcı” seçilir.
 • “Anahtar Kelime Bul” veya “Arama Hacmi ve Tahminleri Alın” sekmeleriyle sonuca gidilebilir.

E-ticaret firmaları kadar blog sitesi sahiplerinin de sık kullandığı bu yöntem Google Ads sisteminden maksimum verim elde etmenizi sağlar. Arama hacmi ve tahminleri kısmı yeni anahtar kelimeleri bulmanız için size fikir verebilir. Buradan tecrübeli Google Ads uzmanı ekibimize danışarak dilediğiniz yeni anahtar kelimelerin ne kadar arandığını görebilirsiniz.

İnternet üzerinden hizmet veren A’dan Z’ye tüm firmalar için Google Ads sisteminin büyük önem taşıdığı bilinir. Özellikle yoğun rekabetin yaşandığı e-Ticaret sektöründe fark yaratmak için bu tür reklam stratejileri kullanılması gerekir. Anahtar kelimelerde yeni web kullanıcılarına ulaşıp reklam kampanyalarından faydalanmak isteyenler için çözüm çoktur. SEO çalışması yapılan sitelerde Google Ads reklam bütçesi ayırmaya pek gerek yoktur. Ancak yine de hem SEO çalışması hem de Google Ads reklamları ile her iki yoldan müşterilere ulaşma fırsatını kullanabilirsiniz.

Dijital reklamcılık ve pazarlama alanında Road Block adı verilen bu yöntem her yoldan müşterilerin karşısına çıkma amacını hedefler. Böylelikle kısa sürede daha fazla hedef kitleyle temas ederek potansiyel müşterileri harekete geçirip satın almaya ikna edebilirsiniz. Google Ads sistemini en etkili kullanan firmalar, reklam bütçelerinin çok daha fazlasını para olarak kazanma imkanına sahiptir. Bunun için Google Ads reklam verme sürecinde tecrübeli ekibimizle irtibat kurup profesyonel destek almanız yeterlidir.

Uzun yıllar boyunca dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren ajansımız reklamcılık hizmetlerinde dikkat çekiyor. Google Ads kısaltmaları denince her işletmenin karşılaştığı bazı temel terimler vardır. Google Ads üzerinde kullanılan bu kısaltmaların her biri farklı anlama gelir. Uzman desteğimizden yararlanarak Google Ads sisteminde en verimli sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacak kısaltmalar şunlardır:

 • GDN: Google görüntüleme ağı
 • GSN: Google arama ağı
 • SNDSÇ Görüntüleme seçenekli arama ağı
 • CPCÇ Tıklama başına oluşan maliyet
 • CTR: Reklama tıklama oranı
 • CR: Dönüşüm oranı
 • CPV: Video reklamlarına görüntüleme başına ödeme miktarı
 • CPM: Reklamın 100 defa gösterilmesi halinde ödenecek tutar

Türkiye’deki işletmelerin web dünyasında daha fazla ön plana çıkmak için en çok kullandığı yöntemlerin başında Google Ads sistemi geliyor. Google Ads hesabı olan her işletme bu platformda fark yaratan çözümlerle marka değerini yükseltebilir. Hem marka tanıtımı hem de internet üzerinden satış yapma konusunda Google Ads sisteminin büyük önem taşıdığı görülüyor.

Dijital pazarlama alanında tecrübeli olan ekibimiz sayesinde işletmenizin hangi anahtar kelimelerde Google Ads reklamları vermesi gerektiğine kadar verebilirsiniz. Ayrıca reklam bütçenizin tamamını harcamadan daha verimli sonuçlara ulaşmak için tecrübemizden yararlanabilirsiniz.

Özel analiz çalışmalarıyla Google Reklamı veriyoruz. Dijital reklam maliyetlerinizi kontrollü, uygun bütçe ile Rimors’a danışın…

Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. No:2A/13 Çankaya/Ankara

Phone: 0(312) 945 8739

Web: Bize Ulaşın!