Mobil Uygulama: Gelişen teknoloji ve internet sonrasında mobil uygulama ve hizmetler de önem kazandı. Firmaların ürün ve hizmetlerini daha hızlı şekilde sunmalarına yardımcı olduğu gibi kamu kurumları tarafından mobil uygulamalar üzerinden çeşitli vatandaşlık hizmetlerinin de kolayca halledilmesine yönelik birçok seçenek sunulmaktadır.

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan mobil uygulamalara gün içinde defalarca ihtiyaç duyuyor ve bu uygulamaları kullanıyoruz. Eğlence, iş, sağlık, spor, yemek ve oyun başta olmak üzere birçok farklı kategoride sayısız mobil uygulama mobil cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Apple tarafından geliştirilen İphone ve İOS işletim sisteminin ilk tanıtımının yapılmasının ardından mobil uygulamalar ve akıllı telefon teknolojileri kısa sürede büyük bir büyüme geliştirmiştir. Günümüzde İOS ve Android işletim sistemi en popüler mobil işletim sistemleridir. Her iki sistemde de kendine has özel mobil uygulamalar bulunurken ortak uygulamalar da bulunmaktadır.

Mobil Uygulama Rimors

Mobil Uygulama Hakkında Tüm Merak Edilenler

Mobil uygulama, akıllı telefon ve tabletler için özel olarak kodlanan programlar olarak tanımlanabilir. İOS, Android veya diğer mobil işletim sistemlerinde çalışan bu uygulamalar gündelik hayatta mobil cihaz kullanıcılarına birçok seçenek sunmaktadır. Günümüzde akıllı cep telefonu ve tablet kullanımının son derece yaygın olması nedeniyle mobil uygulamalara da ihtiyaç artmıştır. Telefonunuzda yüklü olan her program bir mobil uygulamadır.

Mobil uygulama geliştirme işlemleri günümüzde oldukça geniş kapsamda değerlendirilmektedir. Günümüzde mobil bankacılık uygulamalarından e – ticaret ve alışveriş sitelerine, resmi kurumların uygulamalarından (e – Devlet, MHRS vb.) aktüel diğer uygulamalara kadar birçok unsur mobil uygulamalar kapsamında yer almaktadır.

Mobil uygulamaların evriminde gelinen son noktada önemli başarılar elde edilmiştir. Günümüzde gündelik birçok işlemi mobil uygulamalar sayesinde kolayca yaparak zamandan kazanmak mümkün hale gelmiştir. Mobil uygulama yapma yöntemleri ise farklılık göstermektedir. Günümüzde mobil uygulamalar işletmeler açısından da son derece önemlidir.

Mobil uygulama yapmak için birçok farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında tercih edilecek programlama dilinden yardımcı uygulamalara kadar birçok farklı unsur yer almaktadır. Mobil uygulama geliştirmeye karar verdikten sonra ilk olarak hangi platforma yönelik uygulama geliştirilmesi gerektiğine karar verilmesi gerekecektir. Uygulama geliştirmek için tercih edilecek dilde bu kapsamda önemlidir.

Mobil uygulama yapmak için İOS ya da Android için farklı metotlar izlenmelidir. Uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iş olması nedeniyle hangi platforma uygulama yapılacaksa buna uygun şekilde bir strateji belirlenir. Günümüzde genelde her ikisi için de uygulama geliştirilmektedir.

C++, JAVA, Objective – C gibi dillerin kullanılması gerekmektedir. Bu dillere hakim olmayan kişilerin mobil uygulama geliştirmeleri mümkün olmayacaktır. Buna ek olarak mobil uygulama yaparken daha birçok yardımcı araca ihtiyaç duyulur. Diğer yandan söz konusu platformların bazı kuralları da bulunmaktadır. Uygulama yapsanız bile App Store ya da Google Play üzerinde uygulamanızın yayınlanmasını sağlayamayabilirsiniz. Kod yazmadan mobil uygulama yapma işlemleri çeşitli araçlarla mümkün olsa da bunlar son derece basit düzeyde kalacaktır. Profesyonel bir mobil uygulama hizmetinden yararlanarak hedeflerinize göre en iyi mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirilmesi için birçok farklı yöntem bulunuyor. Genelde İOS için Xcode programı yaygın olarak kullanılan yardımcı bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Android uygulamalarında ise daha çok Android Studio ve Eclipse gibi uygulama yapma programları kullanılmaktadır. Mobil uygulama geliştirmek için daha bunlara benzer birçok farklı program yer almaktadır. Bu yardımcı programlar arasında doğru tercihleri yapmak başarılı bir mobil uygulama geliştirmek için gereklidir.

İOS ve Andorid için popüler uygulama yapma programlarının yanı sıra günümüzde yaygın olarak tercih edilen başlıca mobil uygulama geliştirme programlarından bazıları kısaca şunlardır:

 • AppMaster
 • Jamf
 • io
 • AppMakr
 • Buddy
 • Appypie vb.

Profesyonel bir şekilde mobil uygulama geliştirmek için doğru yazılım dillerini bilmek ve en uygun yardımcı programları kullanmak gerekecektir. En iyi mobil uygulama geliştirme araçları ile profesyonel çözüm önerilerinden yararlanmak için uzman desteğimizi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz kategoride mobil uygulama geliştirilmesi için hemen harekete geçebilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirici ya da mobile developer olarak hizmet veren kişiler tarafından profesyonel olarak mobil uygulamalar geliştirilmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan akıllı telefonlar sayesinde mobil uygulama geliştirme hizmetlerine de ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Mobil uygulama geliştirme hizmetlerimizler dijital dünyada gerçekleştirme istediğiniz tüm hedefleriniz için hizmet sunmaya devam ediyoruz. Mobil uygulama geliştirme hizmetleri son derece teknik ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Basit yöntemler kullanarak basit uygulamalar herkes tarafından geliştirilebilir olsa da mobil uygulama mağazalarında yer almak ve başarılı uygulamalar geliştirmek son derece zordur.

Profesyonel bir mobil uygulama ile işletmeniz veya bireysel hedefleriniz için hizmet almak istediğiniz her ana mobil developer uzmanlarımız tarafından taleplerinize uygun kaliteli mobil uygulamalar geliştirilmektedir.

En iyi mobil uygulama geliştirme dili tek bir kritere bakılarak belirlenemez. Günümüzde birçok farklı yazılım dili mobil uygulama geliştirmelerinde tercih edilmektedir. Ancak Android uygulama geliştirmesinde resmi programlama dili Java’dır. Günümüzde Play Store üzerinde yer alan birçok uygulamanın Java ile geliştirildiği görülmektedir. Ayrıca Google tarafından da Java en çok desteklenen diller arasında yer almaktadır.

Java dışında C++ ve Objective – C dilini kullanarak da mobil uygulama geliştirilmesi mümkündür. Günümüzde programlama dillerini bilmek özellikle geleceğin mesleklerinde başarılı bir kariyer hedefleyen herkes için gereklidir. Mobil uygulama geliştirmelerine yönelik her ihtiyacınız için profesyonel çözüm önerilerini sizlere sunmaya devam ediyoruz.

En iyi mobil uygulama dillerine hakim uzman ve deneyim sahibi mobil uygulama geliştiricilerimiz tarafından taleplerinize göre profesyonel mobil uygulamalar geliştirilmektedir. Mobil uygulama geliştirilmesindeki hedeflerinize göre kısa sürede mobil uygulamaların uygulama mağazalarında listelenmesini sağlamanız mümkündür.

Mobil uygulama geliştirmek için birçok farklı adım takip edilir. Öncelikle mobil uygulamanın hangi platformlar için geliştirileceğine karar verilmelidir. Ardından kullanıcı taleplerine göre uygulama tasarımı ve içeriği tasarlanmalıdır. Mobil uygulamanın hangi amaçla kullanılacağının belirlenmesi en temel unsurlar arasında yer almaktadır. Mobil uygulamanın kullanım amacına göre kullanıcı deneyiminin en iyi seviyelere çıkarılması gerekecektir.

Mobil uygulama geliştirilmesinde takip edilecek başlıca adımlar kısaca şunlardır:

 • Mobil uygulamanın amacının ve hedeflerinin belirlenmesi.
 • Hedef kitlenin doğru araçlarla kapsamlı analiz edilmesi.
 • Mobil uygulama tasarımının yapılması.

Temelde mobil uygulama geliştirmelerinde basit gibi görünen adımların yer alması yanıltıcı olabilir. Mobil uygulama geliştirmelerinde tercih edilecek yöntemlerin her biri için farklı bir süreç bulunmaktadır. Bu süreçlerin başarılı şekilde tamamlanmasının adından mobil uygulamanın kullanılabilir hale gelmesi sağlanır.

Mobil uygulama geliştirmelerinde önemli bir adım uygulamanın tasarımı ve kullanıcı deneyimidir. Bu nedenle en iyi kullanıcı deneyimini sunan uygulamaların başarısı son derece yüksektir.

Mobil uygulama geliştirilirken birçok detaya dikkat edilir. Günümüzde hemen hemen her işletme tarafından mobil uygulamalara başvurmaktadır. Yerel işletmelerden global firmalara, özel sektörden kamu kurum ve kuruluşlarına kadar birçok kurum mobil uygulamalar ile ürün ve hizmet sunumu gerçekleştirmektedir.

Hayatın her alanında farklı ihtiyaçlara yönelik mobil uygulamalar geliştirilmiştir. Bu mobil uygulamaların kullanıcı deneyimi açısından başarılı sonuçlar vermesi en temel unsur olarak değerlendirilecektir. Mobil uygulama yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şunlardır:

 • En iyi kullanıcı deneyiminin sunulması.
 • Güvenlik altyapısının güçlü olması.
 • Uygulama açılış ve işlem hızının yüksek olması.
 • Ödeme işlemlerine izin veriyorsa ödeme güvenliği altyapısına sahip olması vb.

Bir mobil uygulamanın başarılı olmasında kullanıcı geri bildirimleri son derece önemlidir. Kullanıcılar tarafından uygulamanın eksikleri bildirilmesi halinde bu geri bildirimlere uygun olarak güncellemelerin yapılması gerekir. Uygulamanın sürdürülebilir şekilde istenen performansı göstermesi için mutlaka bu geri bildirimler ve kullanıcı deneyimi dikkate alınmalıdır. Mobil uygulama örnekleri arasında iyi olanların bu tür detaylar sayesinde başarılı oldukları görülmektedir.

Mobil uygulamaların günümüzde en büyük avantajları kullanıcıların çok daha kısa sürede ve gün içinde dilediği zaman sayısız işlemi gerçekleştirmesine olanak tanımasıdır. Özellikle mobil bankacılık ve ödeme sistemleri sayesinde kullanıcılar dilediği yerde birçok bankacılık hizmetini güvenli şekilde gerçekleştirmektedir.

Mobil uygulamaların kullanıcılar kadar işletmeler açısından da birçok avantajı bulunmaktadır. özellikle işletmelerin daha fazla kullanıcıya ulaşması, ürün ve hizmetlerini daha iyi sunması sağlanabilir. Mobil uygulamaların başlıca avantajları ise şöyledir:

 • Sektörde firmamızın rekabet gücünü artırır.
 • Kurumsal kimlik kazanılmasına yardımcı olur.
 • Mevcut ve potansiyel müşteriler ile etkileşimi hızlandırır.
 • Marka bilinirliğine ve kurumsal kimliğe olumlu katkı sunar.

Mobil uygulamalar günümüzde hayatı kolaylaştıran unsurlardır. Hayatın hemen hemen her alnında kullanılmak üzere günümüze en az bir tane mobil uygulama geliştirilmiştir. Benzer faaliyet alanlarında aynı kalıp ve tasarımlarla uygulamalar geliştirilmektedir. Mobil uygulama tasarımında özgünlük ve kaliteli uygulama seçenekleriyle sektörde çok daha başarılı bir performans göstermeniz mümkündür.

Firmalar açısından mobil uygulama hizmetleri sunmaları birçok yönden önemlidir. Özellikle kurumsal bir kimlik kazanmak ve müşterilerine güven vermek açısından mobil uygulamaya sahip işletmelerin potansiyel kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildikleri görülmektedir. Mobil uygulamaların kalitesi ve hangi hizmetleri sağladığına dair unsurlar ise önemli faktörler olarak değerlendirilmektedir. Mobil uygulama hizmeti alarak sektördeki başarınızı artırabilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Geçmiş yıllarda web siteleri aynı işlevi görürken sosyal medya ile firmalar sosyal medyaya yönelmiştir. Zaman içinde sosyal medya ile beraber mobil uygulama kullanımı da etkili bir hale gelmiştir.

İşletmeler açısından mobil uygulamalar aynı zamanda satış başarısını da etkileyecektir. Özellikle e – ticaret siteleri tarafından geliştirilen mobil uygulamalar büyük bir rekabete sahiptir. Bu rekabet ortamında yerini almak isteyenlerin profesyonel mobil uygulama geliştirme hizmetlerinden yararlanarak sektörde daha başarılı bir performans göstermeleri mümkündür.

Mobil uygulama geliştirmek isteyen bireysel veya kurumsal müşteriler için farklı fiyatlar hesaplanmaktadır. Diğer birçok hizmet türünde olduğu gibi fiyatları tek bir unsur belirlemez. Bu nedenle ne tür bir uygulananın tercih edileceğinden düzenli olarak uygulama güncellemelerinin ve uygulama yönteminin yapılıp yapılmayacağına dair detayların incelenmesi gerekecektir.

Mobil uygulama geliştirmelerinde her zaman bütçe dostu seçenekler sunarak firmalar veya bireyler için ihtiyaç duyulan her kategoride mobil uygulama geliştirme hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Mobil uygulamaların günümüzde yaygın kullanımı sonrasında bu tür profesyonel faaliyetlere de ihtiyaç artmıştır. Mobil uygulama geliştirme hizmetlerinden yazılıma kadar tüm dijital çözüm önerilerimizden yararlanabilir ve kurumsal hizmetlerimizi en uygun maliyetlerle deneyimleyebilirsiniz.

Yeni Nesil, Profesyonel Mobil Uygulama Projelerinizi Rimors’a Danışın

Söğütözü, Söğütözü Cd. No:2A D:13, 06510 Çankaya/Ankara

Phone: 0(312) 945 8739

Web: Rimors