İnternet sitesini daha fazla görünür hale getirmek için backlink nedir, nasıl alınır diye merak ediyorsanız bu içeriğimizde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir internet sitesinin arama motorlarında daha fazla görünür olmasına yardımcı olan backlink, başka bir web sitesinden alınan bağlantıdır. Web sitelerinde backlink ağı oluşturularak, o internet sitesinin daha fazla sayıda kullanıcı tarafından görüntülenmesi sağlanabilir. İnternet dünyasında fark yaratan hizmetlerden biri olan backlink alma sürecinin mutlaka bu sektörde deneyimli kişilerle yönetilmesi gerekir. Deneyimli ekibimizden backlink desteği almadan önce bu bağlantıların ne olup ne işe yaradığına değinmek faydalı olacaktır.

İnternet sitesi olan veya web tasarımla ilgilenen hemen hemen herkes backlink tanımını sık sık duyuyor. Backlink nedir sorusu gündemde yer alırken bunun en kolay tanımı, bir web sitesinden başka bir siteye link vermek olarak yapılabilir. Kısaca internet dünyasında referans gösterme şeklinde tanımlanabilen backlink, bir internet sitesinin herhangi bir konu hakkında diğer web sitesini öne çıkarmasıdır. Backlink ağı kurulan web siteleri, arama motorlarının robotları tarafından daha kolay biçimde bulunur ve indekslenir. Dolayısıyla bu durumun da backlink uygulamalarında sağlamış olduğu bazı faydalar vardır.

Bir internet sitesinin en önemli kuruluş amacı, fazla sayıda kullanıcıya ulaşıp tıklanma almaktır. Herhangi bir forum sitesinden blog sitesine, e-ticaret sitesinden haber sitesine kadar farklı formatta olsalar da hepsinin amacı yeni ziyaretçilere erişmektir. Dolayısıyla backlink uygulaması internet sitesinin web ortamında daha hızlı bir şekilde öne çıkıp yeni ziyaretçilere ulaşmasını sağlayan bir yol haritasıdır.

Backlink nasıl yapılır sorusunun yanıtına geçmeden önce bu uygulamanın işlevsel özelliklerine bakmak gerekir. Bir internet sitesinde ne kadar çok sayıda kalıcı ve güvenli backlink ağları oluşturulmuşsa o sitenin daha verimli hale gelmesi mümkündür. İnternet üzerinden daha fazla kullanıcıya ulaşma siteler üzerinden ürün satışı elde etmeyi kolaylaştırır. Bunun yanı sıra ürün ve hizmet satışı arttıkça web sitesinin daha fazla tıklanıp ön plana çıkması kolaylaşır.

Backlink çalışmasını yapmak için öncelikle internet sitesinin kullanım amacına uygun link ağları oluşturmak gerekir. Backlink çalışması isteğe bağlı olarak ücretli veya ücretsiz olarak uygulanabilir. Ücretli backlink çalışması ile daha kalıcı ve güvenli sonuçlar elde edebilirken ücretsiz linklerde bazı sorunlar yaşanabilir. Bunun dışında en güvenli backlink çalışmaları, kurumsal ve köklü sitelerden alınan linkler ile gerçekleşir. Bu konuda herhangi bir problemle karşılaşmamak için mutlaka deneyimli kişilerden destek alınması tavsiye edilir.

Backlink alırken sadece link yerleştirmeye odaklanmak doğru değildir. Çünkü bir yere eklenen bağlantı kaldırıldıktan sonra bu linkin yazıda bulunmasının hiçbir anlamı yoktur. Bu tür uygulamalar anlık olarak faydalıymış gibi sonuç verse de uzun dönemde ciddi problem yaratabilir. Hatta bilinmeyen adreslerden backlink almak uzun vadede ciddi zararlara sebep verebilir. Bağlantının internet sitesindeki stratejisini ve rolünü iyi anlamak en verimli şekilde backlink yapmanın kolaylığını sağlar.

Doğru ve etkili backlink çalışması için SEO yani arama motoru optimizasyonu konusunda deneyimli kişilere ihtiyaç vardır. Sektörde uzun yıllar boyunca hizmet veren firmamızı tercih ederek internet sitenizin backlink çalışmasını güvenli biçimde tamamlayabilirsiniz. Her işletmenin web sitesinde farklı hedefler için backlink inşası yapılabilir. E-ticaret firmalarında güncel ve aktif backlink bağlantıları büyük önem taşırken, blog sitelerinde daha uzun ve köklü linkler fayda sağlayabilir. Kaliteli backlink alma sürecinde dikkat edilmesi gereken kriterler şunlardır:

 • Backlink bağlantılarının özgün tanıtım yazıları içinde olması önemlidir.
 • Web sitesinin ana sayfasına birden fazla ve farklı kelimelerden link verilmeli, bu sayede anchor text çeşitliliği oluşturulmalıdır.
 • Ana sayfanın dışındaki alt sayfalarda önem sırasına göre kendi kelimelerinden backlink verilmesi etkilidir.
 • Sitenin konusu, dili, içerik tasarımı gibi konularda birbirine yakın ve benzer türdeki sitelerden backlink alınmalıdır.
 • Link alırken doğrudan web sitenin ana sayfası veya “Hakkımızda” gibi kısımları değil, tıklanabilir sayfalardan linkleme yapılmalıdır.

Bu tip süreçlerin alanında uzman ve tecrübeli bir ekip tarafından yönetilmesini istiyorsanız, web sitenizin backlink işlerini ekibimize devredebilirsiniz. Web tasarım konusunda deneyimli olan ekibimiz aynı zamanda SEO odaklı hizmetlere de büyük önem verir. Günümüzde site dışı SEO çalışmalarının bel kemiğini oluşturan backlink satın al işlemleri profesyonel kişiler tarafından yönetilmelidir. Bu alanda bütçenize en uygun koşullarda backlink hizmeti alarak güvenilir ve kalıcı linklere ulaşarak web sitenizi ön plana çıkarabilirsiniz.

SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışmalarında backlink her zaman en popüler seçeneklerin başında gelir. Site dışı SEO yaparken doğru ve sağlıklı bir şekilde kurulan backlink bağlarının çok fayda sağladığını belirtmek gerekir. İnternet sitenizin arama sonuçlarında ilk sayfada yer almasını istiyorsanız güvenilir kaynakları kullanmanız gerekir. Bu süreçte backlink nedir, nasıl alınır sorularıyla ilgili hiçbir bilginiz olmasa bile ekibimize güvenerek en ideal hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Günümüzde internet sitesi sahiplerine çeşitli platformlar üzerinden backlink siparişleriyle bazı linkler ulaştırılıyor. Ancak bu linklerin ne kadar güvenli olup olmadığını anlamak tecrübesiz kişiler için büyük bir işkenceye dönüşebilir. İnternet sitenize alacağınız backlink çalışmalarında güvenli linklere dikkat etmediğinizde web sitenizin ceza almasına kadar ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bununla birlikte Google tarafından banlanmış veya puanı düşürülmüş sitelerden alacağınız backlink bağlantıları, web sitenizi yukarı taşıyacağı yerde daha da aşağı çekebilir. Pek çok internet sitesi sahibi bilmediği kaynaklardan backlink çalışması yaptığı için arama motoru sonuçlarında sıralama kaybı yaşamaktan şikâyetçidir. Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına mutlaka tecrübeli ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

İnternet üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz backlink bağlantıları genellikle birbiriyle aynı türdeki backlink’lerden oluşur. Ancak farklı stratejiler için kullanılabilecek pek çok farklı backlink türü olduğunu söylemek gerekir. Web tasarım ve SEO konusunda tecrübeli ekibimizden danışmanlık hizmeti alarak ihtiyacınız olan backlink bağlantılarına hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Son yıllarda SEO odaklı çalışmalarda en çok talep gören backlink çeşitleri şunlardır:

 • Nofollow backlink
 • Dofollow backlink
 • Sponsorlu veya ücretli backlink
 • UGC backlink
 • Yüksek otoriteli backlink
 • Doğal olmayan (zararlı) backlink
 • Edit amaçlı backlink

Görüldüğü üzere bir web sitesinde SEO sıralamasını doğrudan etkileyebilecek çok sayıda farklı backlink uygulaması vardır. Her bir uygulamanın kendi içinde bazı avantajları ve dezavantajları bulunur. Kimi backlink çalışmalarında maliyet düşük tutulurken verimlilik istenen seviyede olmayabilir. Bazı çalışmalarda ise en verimli backlink ağına ulaşabilmek için internet sitesi sahibinin bütçesini zorlayacak ücretli ve sponsorlu uygulamalar tercih edilebilir. Bu noktada yapılacak işlemlerde bilgi alışverişinde bulunarak en ideal yöntemi seçmek gerekir.

Bir web sitesinin Google açısından puanını ve alacağı sıralama sonuçlarını doğrudan etkileyen backlink çalışmasının ideal şekilde yapılması gerekir. Her zaman profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilmesi tavsiye edilen backlink çalışmalarında ajansımızdan destek alabilirsiniz. Eğer internet sitenizin yeteri kadar ziyaretçi çekmediğinden şikâyet ediyorsanız ideal backlink çalışmasına önem vermeniz gerekir. Doğru kişilerden hizmet aldığınızda backlink örnekleri ile şu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

 • Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı sağlar.
 • Anahtar arama terimlerinde daha fazla tık alırsınız.
 • Üst sıralarda yer aldıkça web siteniz daha fazla ziyaretçi çekerek ürün-hizmet satışında hedeflerinizi yakalamanıza yardımcı olur.
 • İnternet siteniz, Googlebot adı verilen indeks robotları tarafından daha kolay bir şekilde tanımlanır.
 • Güvenilir kaynaktan alınan backlink, web sitenizin daha güvenli olmasını ve hızlı sıralama almasını sağlar.
 • Otoriter ve güvenli backlink sayesinde firmanın güvenliği ve marka değeri de artmış olur.
 • Site içinde ve dışında trafik yönlendirmesi kolaylaşır, kullanıcı deneyimi artar.

Bu tür avantajları olan backlink uygulamalarının maksimum verimde sonuç vermesi için deneyimli ekibe ihtiyaç vardır. Eğer kendi başınıza bağlantı ağı kurmayı deneyecekseniz bile güvenli backlink siteleri üzerinden çözüm aramanız tavsiye edilir. Çünkü tüm bu işlemleri yaparken bir yandan internet sitenize ciddi ve kalıcı zararlar verme riskiniz de vardır. Güvenli kaynaktan gelmeyen ve zarar verici içeriğe sahip olan backlink bağlantıları ne yazık ki internet sitenizin hızla sıralama kaybetmesine yol açabilir.

Web ve SEO alanında uzman ekibimiz sayesinde internet sitenizde hangi backlink bağlantılarına yer vereceğinize karar verebilirsiniz. Bu bağlantılar, belirli anahtar kelimelerde web sayfalarınızın daha fazla ziyaretçi tarafından görüntülenmesini sağlar. Ancak bu süreçte önünüze gelen backlink’i kabul etmek yerine kapsamlı bir analiz yapılması gerekebilir. Dijital pazarlama ve web tasarım sektöründe uzun yıllardır hizmet veren firmamızı tercih ederek backlink hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Tecrübeli ekibimiz backlink çalışmalarında kısa sürede internet sitenizle hedeflediğiniz sıralamayı almanıza yardımcı olur.

İnternet sitesi kurup bu siteyi popüler hale getirmek isteyenlerin araştırdığı konulardan biri de backlink nasıl alınır sorusudur. Backlink bağlantılarının web sitesinin her sayfasında özenli bir şekilde yer alması gerekir. Genellikle backlink alırken en çok tercih edilen yöntemlerin başında tanıtım yazısı gelir. Daha fazla ziyaret edilen ve Google puanı daha yüksek olan bir web sitesine, kendi internet sitenizle ilgili bir konuda tanıtım yazısı verip backlink almanız faydalı olacaktır. Bu tür uygulamaların SEO odaklı uzman içerik yazarları tarafından hazırlanması da çok önemlidir. Spekülasyona açık bir konu olan bu süreçte web sitenize zarar gelmeyecek aksine ciddi katkı sağlayacak backlink çalışması yaptırmak için doğru adrestesiniz. Tecrübeli ekibimizle iletişime geçerek internet sitenizin tüm sayfalarında hem güvenli hem de faydalı backlink çalışması yaptırabilirsiniz.

Eğer uzun süredir aktif bir internet sitesine sahipseniz ve Google arama motoru sonuçlarında ilk sayfaya çıkamıyorsanız backlink sisteminin gözden geçmesi gerekebilir. Bu süreçte uzman ekibimiz backlink ağının hangi kaynaklardan ve ne şekilde geldiğini inceleyerek güvenlik kontrolü sağlar. Sitenize gelen ve sitenizden çıkan linklerin aktif ve sağlıklı olup olmadığını düzenli aralıklarla kontrol etmek gerekebilir. Bu süreçte backlink sorgulama işlemlerinin deneyimli ekibimiz tarafından yapılması halinde internet siteniz daha verimli bir link ağına sahip olur.

İnternet üzerinden çeşitli platformlardan güvenli backlink alma konusunda şüpheleriniz varsa bu bağlantı kaynaklarını gözden geçirebilirsiniz. Bunun için SEO uzmanı ekibimizin kullanmış olduğu profesyonel araçlar vardır. Ücretli veya ücretsiz sürümleri bulunan bu araçlar arasında Ahrefs, Majestic SEO, Open Site Explorer gibi verimli programlar yer alır. Bu tür SEO araçlarını verimli bir şekilde kullanan ekibimiz sayesinde istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

Bunların dışında backlink nedir, nasıl alınır sorularına kapsamlı bir yanıt almak istiyorsanız tecrübeli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Dönüşüm İle Büyümeye ve Otoritesi Yüksek Sitelerden Backlink Kazanarak, Web Sitenizin Arama Sonuçlarında Görünürlüğünü Artırmak İçin Aşağıdaki Formu Doldurun!